Odnowa w Duchu Świętym

Gdy słyszymy o Odnowie w Duchu Świętym to albo pojawia się w nas myśl: nie mam pojęcia co to jest, albo stwierdzenie: to ci, co podnoszą ręce w górę, klaszczą i tańczą w Kościele. Czasami jesteśmy tak popularni w Kościele, że mówiąc kolokwialnie, uważają nas za sektę. Tymczasem jesteśmy zupełnie inni! Wcale nie jesteśmy nienormalni, ani nie latamy pod sufitem Kościoła. Wręcz przeciwnie, stąpamy mocno po ziemi, aby chodzić w codzienności z Jezusem.

Odnowa w Duchu Świętym jest jak mówił św. Jan Paweł II: „szczególny dar Ducha Świętego dla Kościoła w naszych czasach”.

Nie, nie jesteśmy czymś nowym. Ruch Odnowy w Duchu Świętym był czymś normalnym w pierwotnym Kościele. Później jego historia biegła raczej w cichości klasztorów i wspólnot, choć o charyzmatach (czyli szczególnych działaniach Ducha Świętego), zawsze w Kościele była mowa.

Odnowa w Duchu Świętym jest dla wierzących, miejscem pogłębiania relacji z Jezusem, albo jej odnajdywania. Jest to wspólnota dla dorosłych, gdzie przez codzienną formację możesz odnaleźć prawdziwą relację z Jezusem, obojętnie od tego jak ona do tej pory wyglądała.

Odnowa jest także miejscem pogłębiania relacji z innymi ludźmi, z którymi możesz dzielić podobne wartości i je rozwijać, albo problemy i je rozwiązywać i przeżywać w perspektywie Jezusa. 

Czym jest więc Odnowa? Szansą. Szansą dla Ciebie, by zbliżyć się do Boga. Jest szansą dla Kościoła, aby odnowić wiarę uczniów Chrystusa. Jest szansą dla Boga, aby zbliżyć się do wielu ludzi, którzy w taki sposób chcą odkrywać Jego. Warto z tej szansy skorzystać!

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?