„Ojcze Święty, strzeż ich w imię Twoje, które Mi dałeś, aby byli jedno jak My”

23 maja 2026

W dniu 20 maja 2026 odbyło się kolejne spotkanie wspólnoty Miriam. Spotkanie rozpoczęliśmy Adoracją Pana Jezusa w ciszy a potem rozpoczęła się Msza Święta. Podczas homilii ks. Damian Ziemba mówił, że Jezus w Wieczerniku modli się za nas. Mówi o każdym z nas, modląc się i wskazując, że chrześcijaństwo nie jest komfortowe.  Jezus chce nam pokazać, że my będziemy wyróżniać się w tym świecie, ale nie przez fakt, że wszyscy nas będą lubić. Jezus modli się za każdego z nas byśmy żyli według logiki Ewangelii a nie według logiki tego świata. My będziemy inni więc Chrystus zaprasza nas byśmy nie bali się tej inności. Świat nam podpowie, że chaos to normalność a rzeczywistość jest inna. Chrześcijanie mają przypominać światu o Bogu. I to jest nasze zadanie, bo świat będzie to bolało. Pamiętajmy o tym, że świat chce krzyczeć w swoim wyrazie a świętość ma świecić. Historię świętych również nam pokazują, że oni dla innych byli dziwni i niepasujący a jednak swoją postawą zmieniali świat. Pamiętajmy, że my nie mamy dostosować się do świata, nie mamy bać się odrzucenia. Potrafimy przyznawać się do wielu głupot a tak trudno przyznawać nam się do Boga. Jezus modląc się za nas do Boga mówi: „uświęć ich w prawdzie” czyli nie próbuj być kopią tego świata. Bądź taki jaki jesteś, byś potrafił być w Nim – mówił ks. Damian. Po Mszy Świętej wspólnie odmówiliśmy Różaniec.

Autor: RJN

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?