W dniu 20 maja 2026 odbyło się kolejne spotkanie wspólnoty Miriam. Spotkanie rozpoczęliśmy Adoracją Pana Jezusa w ciszy a potem rozpoczęła się Msza Święta. Podczas homilii ks. Damian Ziemba mówił, że Jezus w Wieczerniku modli się za nas. Mówi o każdym z nas, modląc się i wskazując, że chrześcijaństwo nie jest komfortowe. Jezus chce nam pokazać, że my będziemy wyróżniać się w tym świecie, ale nie przez fakt, że wszyscy nas będą lubić. Jezus modli się za każdego z nas byśmy żyli według logiki Ewangelii a nie według logiki tego świata. My będziemy inni więc Chrystus zaprasza nas byśmy nie bali się tej inności. Świat nam podpowie, że chaos to normalność a rzeczywistość jest inna. Chrześcijanie mają przypominać światu o Bogu. I to jest nasze zadanie, bo świat będzie to bolało. Pamiętajmy o tym, że świat chce krzyczeć w swoim wyrazie a świętość ma świecić. Historię świętych również nam pokazują, że oni dla innych byli dziwni i niepasujący a jednak swoją postawą zmieniali świat. Pamiętajmy, że my nie mamy dostosować się do świata, nie mamy bać się odrzucenia. Potrafimy przyznawać się do wielu głupot a tak trudno przyznawać nam się do Boga. Jezus modląc się za nas do Boga mówi: „uświęć ich w prawdzie” czyli nie próbuj być kopią tego świata. Bądź taki jaki jesteś, byś potrafił być w Nim – mówił ks. Damian. Po Mszy Świętej wspólnie odmówiliśmy Różaniec.
Autor: RJN