Czy jesteś narzędziem w rękach Pana Boga?

5 czerwca 2024

W środowe popołudnie zgromadziliśmy się na cotygodniowym spotkaniu Wspólnoty Miriam.

Spotkanie rozpoczęliśmy od adoracji Pana Jezusa w ciszy. Jest to zawsze moment, który przygotowuje nas do Eucharystii, abyśmy mogli być bardziej otwarci na Tajemnice obecności Jezusa w Chlebie Eucharystycznym.

Eucharystia jest zawsze centralnym punktem naszych spotkań, w którym poprzez Słuchanie Słowa Bożego oraz karmieniem się Ciałem Pana Jezusa jest dla nas pokrzepieniem w codziennych trudach. Podczas homilii nasz Pasterz nawiązał do historii Nicka Vujicica, który pomimo wielu trudności, których doświadczył w swoim życiu, stał się narzędziem w rękach Pana Boga. Pomimo wielu jego ograniczeń, Bóg posługuje się nim w głoszeniu Dobrej Nowiny, z którą dociera do milionów ludzi na cały świecie.

Ksiądz Damian zadał każdemu z nas pytanie, jak wygląda to w naszym życiu? Czy i my potrafimy być Bożymi narzędziami i świadczyć o Jezusie w naszych środowiskach – w domu, w pracy, wśród znajomych… Czy odkrywamy w jaki sposób Bóg chce się nami posługiwać? I czy my jesteśmy otwarci na jego głos?

Po komunii miała miejsce modlitwa uwielbienia, gdzie mogliśmy podziękować Jezusowi, za wszelkie dobro, którym On nas obdarza.

Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie w grupach. Tematem było rozważanie Ewangelii w dnia. Każdy mógł się podzielić tym w jaki sposób rozumie fragment odczytany podczas liturgii i w jaki sposób odkrywa w nim Pana Boga.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Wspólnoty. 12 czerwca odbędzie się ostatni już tym roku duszpasterskim Wieczór Charyzmatyczny na Taborze. Zachęcamy do licznego udziału.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?