„Dobry pasterz oddaje życie za owce”

8 maja 2024

W środę 8 maja 2024 roku odbył się Wieczór Charyzmatyczny w naszej Wspólnocie.


Na początku wszystkich zebranych powitał Pasterz – ksiądz Damian Ziemba, zapraszając do wysłuchania konferencji, którą wygłosiła pani Kornelia Lipiec.

Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii. W homilii usłyszeliśmy, że dzisiejsza Ewangelia jest o Jezusie dobrym pasterzu, szukającym zagubionych owiec.

Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. (…) Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także uinne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz». (J 10, 11-16)

Jednak, jak można przeczytać w komentarzu do tej perykopy, pasterz nie szukał nigdy jednej zbłąkanej owcy. Dlaczego? Owca poza stadem uważana była za niemądrą, nie słuchała pasterza, nie żyła w stadzie i gdyby ktoś ją przyprowadził, to naraziłby się na ryzyko, że owca ponownie odejdzie. Odchodząc, mogłaby zabrać inne owce ze sobą, dlatego żaden pasterz nie szukał jednej zabłąkanej owieczki, gdyż to narażało go na coraz większe szkody.

Dziś właśnie patrzymy na Jezusa, który jest dobrym pasterzem, ale on nie kieruje się ludzką logiką. Pan Jezus będzie właśnie szukał tej jednej zbłąkanej owcy. Boża logika jest odmienna od naszego patrzenia na świat, bo Jezus nie przychodzi, aby nas poniżyć, ale po to by wziąć każdego z nas na ramiona pokazując, że jesteśmy wartościową osobą. Bóg każdemu z nas chce pokazać miłość, ponieważ nas kocha.

Po mszy świętej uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu, uwielbiając Pana Boga śpiewem i modlitwą językami. Potem kapłan przeszedł po auli błogosławiąc zebranych Najświętszym Sakramentem, następnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Na koniec usłyszeliśmy kilka zapowiedzi/ogłoszeń, m.in. na temat rekolekcji z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie według 5 kluczy Neala Lozano w dniach 10-12 maja i Czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, organizowane przez nasza Wspólnotę w Domu Diecezjalnym Tabor. Rozpoczęcie o godzinie 20.00 na dużej auli w bud. C. Zapraszamy do licznego udziału.

Autor: Anna Sz.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?