„Pan rzeczywiście zmartwychwstał”

3 kwietnia 2024

W dniu 3 kwietnia 2024 odbyło się pierwsze po świętach Wielkanocnych spotkanie wspólnoty Miriam.

Rozpoczęło się wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy a następnie rozpoczęła się Msza Święta. Podczas homilii nasz pasterz – ks. Damian Ziemba podkreślił, że jesteśmy w okresie gdzie Kościół chce nam przedłużać radość za zmartwychwstania Jezusa.

Natomiast dzisiejsza ewangelia mówi początkowo o smutku uczniów Jezusa, którzy odchodzą z Jerozolimy, kierując się w stronę Emaus. Oddalają się nie tylko geograficznie od miejsca bliskiemu Jezusowi ale i oddalają swoje serca w myślach o Zbawicielu. Uciekają od Jerozolimy a Jezus przekazuje im wiadomość, że Jeruzalem jest miejscem odmienionym po jego śmierci.  Uczniowie patrzą na sytuację w swojej perspektywie a nie w perspektywie Boga.

My sami możemy w naszych doświadczeniach życia niekoniecznie nazywać i odczytywać rzeczy takimi jakimi są naprawdę. Ta ewangelia podkreśla, że oczy uczniów były „na uwięzi” i nie potrafiły widzieć wszystkiego bo były zasłonięte strachem. Tak się wydarza, gdy nasze serca są nieuporządkowane. Zobaczmy czy w naszych sercach panuje radość ze zmartwychwstania Jezusa czy też nieustannie wracamy do jakiś swoich przykrych doświadczeń. Jak możemy sobie z tym poradzić? – pytał nas pasterz. Rozwiązaniem jest Eucharystia.

Bez uczestniczenia we Mszy Świętej nie uzdrowimy naszych chorych miejsc. Jeśli chcemy chodzić w wolności serca i popatrzeć na drugiego człowieka z miłością to tylko wtedy gdy będziemy przyjmować Jezusa. Dzisiejsza ewangelia zadziwia nas jak uczniowie ze smutnych ludzi zmieniają się w radosnych i odmienionych dzięki spotkaniu z Jezusem – mówił Pasterz.

Po Mszy Świętej i uwielbieniu Pana Jezusa została ogłoszona informacja kto będzie nowym liderem naszej wspólnoty. Po zliczeniu wszystkich głosów na nową kadencją wybrano Marcina Zacharskiego.

Osoby, które będą pełniły funkcje V-liderów i Animatorów poszczególnych diakonii to:

V-ce lider – Joanna Wojdyło
V-ce lider – Barbara Zacharska
Diakonia modlitewna – Agnieszka Machoś
Diakonia uwielbienia – Konrad Przydział
Diakonia prowadzenia spotkań – Mateusz Tomaszewski
Diakonia modlitwy wstawienniczej – Marcin Zacharski
Diakonia liturgiczna – Grzegorz Bomba
Diakonia wprowadzająca – Joanna Wojdyło
Diakonia medialna – Klaudia Winiarska-Przydział
Diakonia organizacyjna – Agnieszka i Andrzej Drelich
Diakonia prorocka – Barbara Zacharska
Diakonia miłosierdzia – Katarzyna Zdeb

Jednocześnie ogromnie dziękujemy pani Barbarze Zacharskiej za prowadzenie i bycie liderem wspólnoty Miriam. Życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Matki Bożej.

autor: RJN

Foto: Anna Smoleń

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?