Jezus chlebem życia

17 kwietnia 2024

Podczas dzisiejszej Eucharystii usłyszeliśmy fragment z Ewangelii według Św. Jana zwany wielką mową eucharystyczną Jezusa, w którym padają ważne słowa:

Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Jezus poucza w nim lud, że ten, kto widzi Syna Bożego i wierzy w Niego, będzie miał życie wieczne. W Eucharystii możemy spotkać Jezusa i karmić się Nim na co dzień. Jednak, jak zauważył Ksiądz Damian w homilii, możemy przy tym łatwo popaść w rutynę i szybko zapomnieć o tym, ile łask otrzymujemy za każdym razem w tym Sakramencie. Już wychodząc z kościoła, np. po Mszy świętej lub Adoracji, często bardzo szybko wracamy do codziennych, błahych spraw, zamiast nieść radość i dobro innym. Podobnie rzecz ma się z Kościołem w różnych miejscach na świecie – mimo iż to Eucharystia jest najważniejszym skarbem Kościoła, często więcej zainteresowania i emocji budzą rzeczy, które są drugorzędne w stosunku do jego misji. Dla nas jako członków Wspólnoty ważna jest również jedność z Kościołem – aby wszystkie Wspólnoty były wierne jego nauczaniu. W najbliższą sobotę w parafii Św. Rocha i Św. Marcina w Słocinie odbędzie się w tym duchu Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej, którego gospodarzem będzie w tym roku nasza Wspólnota. Warto włączyć się w to wspólne dzieło!

Po Eucharystii nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu. Uwielbialiśmy Pana Boga śpiewem i modlitwą językami, a następnie jak co miesiąc zawierzyliśmy się Maryi w modlitwie różańcowej – tym razem, trwając w radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, rozważaliśmy tajemnice chwalebne. Każdy z nas miał swój udział w animowaniu tej modlitwy, wzmacniając jedność naszej Wspólnoty.

Na koniec zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i usłyszeliśmy kilka zapowiedzi/ogłoszeń, m.in. na temat rekolekcji z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie według 5 kluczy Neala Lozano w dniach 10-12 maja (patrz poprzednie wpisy), ogólnopolskiego czuwania Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze w dniach 17-18 maja oraz wakacyjnych rekolekcji w Rychwałdzie w dniach 23-30 lipca. Ogłoszenia te można również znaleźć w naszym Biuletynie.

autor: Małgorzata Dz.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?