„Pokładam w Panu ufność mą”

7 marca 2024

W dniu 6 marca 2024 nasza wspólnota zgromadziła się na wspólnej adoracji przy Najświętszym Sakramencie.

Podczas Mszy Świętej nasz kapłan zwrócił się do nas z pytaniem co jest znakiem chrześcijaństwa? Po wielu pomysłach padła odpowiedź: dla innych ludzi naszym znakiem rozpoznawczym powinna być nasza relacja z Jezusem.

Dzisiejszy świat mówi nam, że możemy wszystko i wszystko nam wolno – nie potrzebując do życia żadnych przykazań. Tymczasem Boże przykazania mają trafiać w samo sedno naszego serca ale nie jako przepis, którego niespełnienie Bóg traktuje jako nasze potknięcie. To mylny obraz Boga. Prawo dane przez Boga jest po to byśmy zachowali bezpieczeństwo i porządek w naszym życiu. Nie mamy się fascynować przepisami ale naszą relacją z Bogiem.
Jeśli mylimy chrześcijaństwo z przepisami to w naszym życiu pojawia się smutek, którego tak naprawdę przyczyną jest pycha. Nie umiemy chodzić w radości z Bogiem jeśli nie mówimy do Niego z głębi serca. Przykładem człowieka, który nie patrzył na przepisy a rozmawiał z Jezusem szczerze i prosto był dobry łotr. On mimo grzesznego życia w ostatnim momencie zwrócił się do Jezusa z sercem otwartym i prawdziwym – mówił nasz Pasterz.
Po Mszy Świętej podzieliliśmy się na grupy i rozważaliśmy jak każdy z nas rozumie słowa czytanej na Eucharystii ewangelii.
Serdecznie zachęcamy do modlitwy 9-dniową Litanią do Matki Pięknej Miłości w intencji wyboru nowego lidera naszej wspólnoty. Na swoją kandydaturę zdecydowały się dwie osoby – Joanna Wojdyło i Marcin Zacharski. Prosimy o modlitwę.
Wszystkim Kobietom z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet życzymy opieki Maryi i Błogosławieństwa Bożego każdego dnia.

autor: Roksana Jędryka-Nykiel

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?