„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec…”

3 stycznia 2024

W dniu 3 stycznia odbyło się kolejne spotkanie naszej wspólnoty Miriam. Było ono wyjątkowe – gdyż, było to pierwsze spotkanie w Nowym Roku a po drugie spotkanie miało charakter opłatkowy.

Po wspólnej modlitwie wszyscy połamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Był to piękny czas, kiedy wspólnie mogliśmy dzielić się sobą poprzez rozmowy. Po krótkim poczęstunku rozpoczęliśmy przygotowania do Mszy Świętej.

Nasz Pasterz na kazaniu mówił, że Ewangelia dziś przedstawia nam postać św. Jana Chrzciciela i moment po chrzcie Pana Jezusa. Jan Chrzciciel wypełnił swoją życiową misję. Pokazał swoim życiem, że Jezus jest Zbawicielem. Podobnie – każdy z nas – ma swoją misję i zadanie w życiu. Po pierwsze – to wskazać na Jezusa całemu światu. Po drugie – to po prostu kochać. Jan Apostoł miewał powtarzać – kochajcie się i miłujcie. Ta miłość może mieć różne odcienie ale ma prowadzić do czegoś więcej – do miłowania i wnoszenia w nasze relacje miłości – mówił ks. Damian.

A już za tydzień zapraszamy na Wieczór Charyzmatyczny na Taborze, składając jednocześnie życzenia na rok 2024 – życzymy wielu łask Bożych i nieustannej opieki Maryi.

Autor: R. Jędryka-Nykiel

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?