„Oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność”

6 grudnia 2023

W dniu 06 grudnia 2023 odbyło się kolejne spotkanie wspólnoty Miriam, które rozpoczęliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Po uwielbieniu Jezusa w milczeniu rozpoczęliśmy Mszę Świętą śpiewając pieśń: „jeśli nasz Bóg jest z nami – nikt nas nie zatrzyma” . Słowa tej pieśni wprowadzają nas w tajemnicę rozważanej ewangelii wg. św. Mateusza. Cały ten fragment ma jedno głębokie przesłanie – byśmy potrafili iść za Jezusem.Nasz pasterz- ks. Damian Ziemba na homilii mówił, że dzisiejsza ewangelia ma nas trochę zawstydzić. Tłum idący za Jezusem, szedł za Nim i trwał przy Nim. Po trzech dniach drogi nie mieli co jeść. Z jednej strony można pomyśleć, że tłum nie kalkulował, nie przeliczył. Z drugiej strony patrząc na ludzi idących za Jezusem widzimy osoby, które trwają przy Nim, które nie zawracają z drogi mimo, iż nie mają pokarmu. Ile osób z nas by zawróciło? – pytał pasterz. To ogromnie ważne by każdy człowiek mimo trudów, podjął walkę i został przy Jezusie. Możemy wpadać w pychę i rozpacz ale dzisiejsza ewangelia uczy nas tego by siąść przy Jezusie w zaufaniu. Co my sami możemy dziś zrobić? Możemy „być” przy naszych bliskich – przy mężu, żonie, dzieciach. Żeby to właśnie przez nas – dla innych – przepływała miłość i obecność Jezusa. Pamiętajmy o tym, że Bóg daje prezenty wszystkim – zarówno tym dobrym jak i złym – bo Bóg chce przede wszystkim w każdym  z nas zobaczyć człowieka – mówił ks. Damian.

Nasz pasterz zaprosił nas również by za dwa tygodnie na spotkanie wspólnoty przynieść świece – by razem przeżywać roratni czas oczekiwania.

A już za tydzień zapraszamy wszystkich członków wspólnoty i osoby zainteresowane na Wieczór Charyzmatyczny o godzinie 18:00.

Autor: R. Jędryka-Nykiel

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?