Matczyna rana – warsztaty psychologiczno-duchowe

3 grudnia 2023

W dniach 1-3 grudnia w Domu rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie – Przybyszówka, odbyły się warsztaty psychologiczno-duchowe: „Matczyna Rana.”

Na te warsztaty zapisało się bardzo wiele chętnych, było nas bowiem prawie 100 osób. Warsztaty poprowadził ks. Damian Ziemba, psycholog i egzorcysta, wraz z katolicką wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym Miriam. Podczas tych warsztatów, dotykaliśmy tej ważnej i delikatnej relacji z mamą. Wpatrując się w to, jak ta relacja kształtowała się w naszym dzieciństwie i przez następne lata, co wpłynęło na to, jak budujemy relacje dzisiaj. Dotykaliśmy tematu emocji w życiu człowieka, jako daru i drogowskazu w pracy nad sobą. Jednocześnie poprzez kształtowanie właściwego pojęcia miłości i pragnień, zaglądając w głąb naszego wewnętrznego dziecka. Uczestnicy mieli także pakiet zadań, których celem było pogłębienie konferencji. Wszystko to prowadziło do modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne i otworzeniu się na miłość, jaką Bóg ma względem każdego człowieka, zarówno w adoracji cichej jak i wieczornej. Podczas tej modlitwy można było również skorzystać z modlitwy wstawienniczej, prowadzonej przez animatorów wspólnoty Miriam. Ważnym elementem była również niedzielna konferencja Joanny Szczerbaty, poświęcona tematyce jej książki: „Notatki z terapii DDA”, ukazujące także problem alkoholizmu w rodzinach.

Oto opinie kilku osób z anonimowych ankiet po rekolekcjach:

Te rekolekcje oceniam 10/10, bardzo merytoryczne, poukładane, przejrzyście poprowadzone. Bardzo cenie sobie to, że poprowadziła je osoba duchowna, która potrafiła połączyć wiedzę z zakresu psychologii i duchowości. Dziękuję za piękne poprowadzenie rekolekcji i jednocześnie pomoc w otworzeniu się na uzdrowienie płynące w adoracji i modlitwie. Cenie sobie również posługę modlitwy wstawienniczej, którą prowadziły odpowiednio przygotowane osoby. Bóg zapłać za wszystko, niech Wam Bóg błogosławi.

„Bardzo proszę o to, aby więcej takich rekolekcji się odbywało. Są one bardzo pomocne, aby poznać swoje serce, swoje zachowania, wiedzieć. Dużo zajęć, wielość treści, przekazywane w jasny sposób, z humorem, pozwoliła na przyswojenie sobie wielu z nich. Dziękuje, że pierwszy raz pozwoliłam sobie na różne emocje względem siebie i mamy, że to jest normalne i pomocne.”

Zapraszamy Was na kolejne rekolekcje, zatytułowane „Ojcowska Rana”, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózki w dniach 26-28 kwietnia 2024 r., jako odpowiedź na wiele zapytań i potrzeb ludzi. Zarezerwuj sobie czas i bądź razem z nami na rekolekcjach.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?