„Kto nie dźwiga swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem” – listopadowy Wieczór Uwielbienia

8 listopada 2023

W środę 8 listopada 2023 roku odbył się kolejny Wieczór Charyzmatyczny w naszej wspólnocie. Pasterz – ksiądz Damian Ziemba rozpoczął nasze spotkanie witając zebranych i zaprosił do wysłuchania konferencji, którą wygłosiła pani Kornelia Lipiec.

Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii. W homilii kapłan zwrócił uwagę na trzy kwestie, wypływające z dzisiejszej Ewangelii.

Pierwsza rzecz, to skupienie uwagi przez Króla i budowniczego wieży na tym co zewnętrzne. Chcieli sprawić wrażenie, że są silni, mają wspaniałe wojsko i nikt ich nie pokona, a wieża da im bezpieczeństwo. Jednak Pan Bóg chce nam pokazać ,że w tym wszystkim jest najważniejsze nasze serce i to, co znajduje się w jego wnętrzu. Zobacz jak budujesz relacje w rodzinie, we wspólnocie, w pracy. Bardzo łatwo jest ulec pokusie piękna zewnętrznego, a w środku panuje pustka i zgnilizna. Zobacz to swoje wnętrze.

Druga rzecz, którą Pan nam dziś pokazuje to klęska króla i budowniczego. Dlaczego oni przegrali? Ich klęska jest wynikiem skupienia się na tym, co sami posiadają, na samym sobie. My w pracy nad sobą też możemy przegrać, bo po pierwsze możemy skupić się tylko na sobie i zamknąć się na to co, Bóg nam powie. Po drugie możemy nie skorzystać z pomocy kogoś, kto się na tym zna. W kościele na przykład mamy wiele rekolekcji, konferencji, które mogą być nam pomocne, ale możemy być na te wszystkie rzeczy zamknięci i uważać, że ja wiem lepiej i nie będę nikogo słuchać. Pan Bóg chce nam dziś przypomnieć, że daje nam drugiego człowieka, jako lustro, po to byśmy mogli zobaczyć jak jest naprawdę. Drugi człowiek jest nam dany po to, aby pomóc nam wzrastać. Czy ty korzystasz z tego, co Bóg mówi przez innych? A może stawiasz tylko na siebie i swoją wiedzę.

Trzecia rzecz, którą Pan Bóg chce nam dziś przypomnieć, to słowa Jezusa:  Kto nie dźwiga swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem. W życiu każdego z nas będą trudności, ale należy zastanowić się jak my traktujemy te trudne sytuacje, czy jest to dla nas kara, krzywda, czy możliwość zmiany i funkcjonowania inaczej niż dotychczas. Podobnie może być z naszym uczestniczeniem w Wieczorze Charyzmatycznym. Przychodzimy do Pana Boga prosząc o uzdrowienie fizyczne, o zdjęcie problemów, ale Panu Bogu dużo bardziej zależy, aby uzdrowić nas duchowo z niewoli zła. Dlaczego nasze serce jest ważniejsze niż ciało? Fizycznie i tak kiedyś każdy umrze, niezależnie od kondycji fizycznej ciała i to nie jest przeszkodą, aby osiągnąć niebo. Jednak jeśli mamy nieuzdrowione wnętrze, będzie nam trudno wejść do Królestwa Niebieskiego, dlatego Panu Bogu zależy, by najpierw uzdrawiać nasze serce. Zastanów się, czy ten krzyż, który masz, nie jest po to, by uzdrowić Twoje wnętrze.

Następnie uwielbialiśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie kapłan prowadził modlitwę uwolnienia i uzdrowienia, potem błogosławił zebranych idąc z Panem Jezusem po auli. Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Na nasze kolejne wspólne uwielbienie zapraszamy środę –  13 grudnia.

Do zobaczenia! 

Autor: Anna Sz.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?