Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało

18 października 2023

Podczas dzisiejszej Eucharystii usłyszeliśmy fragment z Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 10, 1-9), w którym Jezusa posyła z misją kolejnych 72 uczniów. Tak się składa, że w naszej Wspólnocie jest prawie 140 osób, czyli niemal dwa razy tyle.

W homilii Ksiądz Damian, nawiązując do słów Ewangelii, zachęcał każdego z nas do refleksji i zadania sobie następujących pytań: Czy ja również czuję się posłany, aby głosić Dobrą Nowinę? Czy będąc we Wspólnocie czuję, że to Jezus mnie tu przyprowadza, aby następnie posłać mnie dalej, jak kiedyś swoich uczniów? Czy moja przynależność do Wspólnoty przynosi dobre owoce w mojej rodzinie i pracy? Niezależnie od naszych odpowiedzi, warto zawsze prosić o łaskę na to posłannictwo. Jezus chce, abyśmy byli ludźmi, którzy przynoszą pokój. Dlatego aby nieść światu pokój, musimy spełniać swoje obowiązki i być chrześcijanami „na serio”.

Na koniec liturgii słowa Ksiądz Damian ponownie zaprosił każdego z nas do ołtarza (tych, którzy byli nieobecni dwa tygodnie temu), aby pobłogosławić naszą posługę w wybranej diakonii lub diakoniach w nowym roku formacyjnym. Po Eucharystii nastąpiła dalsza część spotkania: wystawienie Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i modlitwa językami, podczas której staraliśmy się jak najbardziej otworzyć na Ducha Świętego. Następnie odmówiliśmy wspólnie cały Różaniec – tym razem każda chętna osoba mogła włączyć się w prowadzenie modlitwy, a po auli krążył mikrofon – było to nowe doświadczenie, budujące jedność we Wspólnocie. Aby móc uzyskać odpust zupełny, odmówiliśmy również pozostałe potrzebne do tego modlitwy. Spotkanie zakończyliśmy jak zwykle Apelem Jasnogórskim.

Kolejne spotkanie na Taborze odbędzie się dopiero 8 listopada – będzie to Wieczór Charyzmatyczny. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału!

Autor: Małgorzata Dz.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?