Wspólnotowa pielgrzymka

14 października 2023

W dniu 14.10.2023 przeżyliśmy  wspólnotową pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku.

Na początku zwiedziliśmy muzeum po którym oprowadził nas i poopowiadał ciekawe historie bernardyńskie ojciec Mariusz. Zobaczyliśmy ciekawe eksponaty i piękne obrazy malarzy, które przedstawiały różne wizerunki i postacie Świętych. Po zwiedzaniu muzeum uczestniczyliśmy we Mszy Świętej przed obrazem Matki Bożej. Pokrzepieni Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa mogliśmy skorzystać z wspólnej integracji poprzez wspólne rozmowy podczas oczekiwania na pyszny posiłek.

Podczas pielgrzymki nie zabrakło też czasu na wysłuchanie konferencji naszego pasterza, która mówiła o zadośuczynianiu i wynagradzaniu Panu Bogu za nasze grzechy. W swojej konferencji ksiądz Damian odwołał się do historii Noego Rdz 9, 18-29, który po upiciu się winem zasnął nagi w swoim namiocie. Jeden z jego synów Cham gdy zobaczył zło ojca poszedł i opowiedział o tym swoim dwóm braciom. Nie uszanował ojca. Dopiero Ci dwaj wzięli okryli go, chcąc w ten sposób naprawić błąd ojca. Noe po obudzeniu się nie wypierał się tego zrobił i miał świadomość tego co uczynił.

Tak samo my gdy upadniemy, wpadniemy w grzech powinniśmy mając świadomość  zła jakie uczyniliśmy starć się uznać swój błąd i przyjąć postawę wynagrodzenia. Po wysłuchaniu konferencji przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie uczestniczyliśmy w modlitwie wynagrodzenia Panu Bogu za nasze, naszych najbliższych i wspólnoty grzechy. Na zakończenie modlitwy każdy z nas mógł otrzymać indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W drodze powrotnej pojechaliśmy do Markowej gdzie w parafialnym kościele rodziny Ulmów przed ich wizerunkiem i relikwiami modliliśmy się różańcem za nasze rodziny. Prosiliśmy by błogosławiona rodzina Ulmów pomagała naszym rodzinom podczas trudności i życia codziennego iść drogą świętości. Po różańcu otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami tej świętej rodziny.

autor: Izabela S.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?