“Jerozolimo – nie zapomnę Ciebie”

5 października 2023

Powyższy fragment to część psalmu 137-ego, który towarzyszył nam na naszym ostatnim spotkaniu wspólnoty Miriam.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu po której rozpoczęła się Msza Święta. Pasterz wspólnoty na kazaniu zwrócił uwagę, że dziś Kościół daje nam do rozważania rozdział 9 Ewangelii wg św. Łukasza.

Jest to rozdział opowiadający o ludziach, którzy chcieli iść za Jezusem. Którzy widzieli Jego cuda i Jego moc. Mimo to, nie odważyli się iść za Nim gdyż mieli do tego wiele wymówek. A jak jest u nas? Czy my też mamy dużo wymówek by nie pójść za Jezusem? – pytał Pasterz. 

To pytanie odnosi się także do naszej posługi w poszczególnych diakoniach. Czy wypełniamy nasze obowiązki w zadanej nam posłudze? Ile swojego czasu poświęciliśmy dla diakonii w tamtym roku formacyjnym? To ważne pytania, na które potrzebujemy stawać w prawdzie. 

Przykładem do naśladowania jest dla nas św. Franciszek, który mimo iż mógł mieć masę wymówek – gdy usłyszał głos powołania –  poszedł za Jezusem zostawiając wszystko za sobą. Pamiętajmy o tym, że Bóg każdym z nas chce się posługiwać dla swojej chwały. Na Mszy Świętej odbyło się również błogosławieństwo Pasterza wspólnoty do posługi w poszczególnych diakonach, na ten rok formacyjny. 

Po zakończonej Mszy Świętej rozmawialiśmy wspólnie w podgrupach jaka jest nasza praca ze wspólnotowym biuletynem. Dzieliliśmy się ze sobą informacjami czy mamy jakieś trudności w codziennym czytaniu biuletynu, ale też jakie mamy owoce codziennego pogłębiania naszej wiary. Było to cenne spotkanie również, dlatego że mogliśmy się lepiej poznać. 

A na nasze kolejne wspólne spotkanie zapraszamy już w środę – 11 października. 

Do zobaczenia! 

Autor: Roksana
Fotorelacja: Anna S.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?